XXIX Sesja Naukowa Sekcji Młodej Kadry Naukowej PTTŻ pt. „Żywność w oczach młodego pokolenia”
XXIXth International Session of Young Scientific Staff of PTTŻ “Food in the eyes of the young generation”
Celem konferencji jest przede wszystkim umożliwienie młodym naukowcom (doktorantom, studentom oraz doktorom) z Polski, a także z zagranicy zdobycia doświadczenia w prelekcji doniesień naukowych w szerokim gronie, nawiązania kontaktów naukowych, a także poznania aktualnie panujących trendów w dziedzinach technologii żywności i żywienia oraz pokrewnych. Ponadto, młodzi uczestnicy będą mogli skorzystać z doświadczenia profesorów wchodzących w skład komitetów naukowego oraz honorowego, będących autorytetami w swojej dziedzinie, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Korzyściami wynikającymi z tych spotkań jest wymiana doświadczeń i poglądów naukowych, a także dyskusja w zakresie technologii, biotechnologii i mikrobiologii żywności, żywienia człowieka, chemii i inżynierii procesowej. Zdobyte doświadczenie, a także poznanie osób z branży mogą zaowocować późniejszą współpracą naukową, publikacjami czy projektami.
Tematyka konferencji
Konferencja będzie prowadzona w dwóch modułach polsko- oraz anglo-języcznym. Uczestnik może zaprezentować jedno doniesienie naukowe w formie referatu (max. 10 min) lub posteru w formie papierowej. W trakcie konferencji przewidziane są referaty plenarne zagranicznych oraz polskich gości oraz bezpłatne warsztaty naukowe. Streszczenia wystąpień zostaną opublikowane w książce streszczeń.
Zagadnienia stanowiące tematykę konferencji:
- Współczesne trendy i kierunki w produkcji, pakowaniu oraz w dystrybucji żywności
- Żywność a zrównoważony rozwój środowiska
- Jakość i bezpieczeństwo zdrowotne żywności
- Biochemia i biotechnologia żywności
- Funkcjonalne składniki żywności
- Żywność a zdrowie człowieka
- Mikrobiologia żywności
- Innowacje w produkcji opakowań
- Inne tematy pokrewne
Konferencja będzie prowadzona w dwóch modułach: polsko- oraz anglojęzycznym. Uczestnik może zaprezentować jedno doniesienie naukowe w formie referatu (maks. 10 min) lub posteru w formie papierowej. W trakcie konferencji przewidziane są referaty plenarne zagranicznych oraz polskich gości oraz bezpłatne warsztaty naukowe. Streszczenia wystąpień zostaną opublikowane w książce streszczeń.